Online webinár č. 2: Projektovanie cyklistického mesta

Vážení priatelia,

pozývame Vás na webinár č. 2 kurzu pod názvom „Projektovanie cyklistického mesta“.

V rámci projektu spolufinancovaného z prostriedkov EIT Urban Mobility vznikne slovenská verzia úspešného e-learningového kurzu „Designing the cycling city“. Na webinári č. 2 budú slovenským zástupcom samospráv a odborníkom v oblasti udržateľnej dopravy predložené cyklistické výzvy a návrhy z inšpiratívnych riešení zo zahraničia.

Témy diskutované na tomto webinári budú súvisieť s obsahom kurzu: Úvod z 5 kritérií holandskej cyklistickej infraštruktúry: súdržnosť, priamosť, bezpečnosť, pohodlie, príťažlivosť

-Čo sú to za kritéria?
-Prečo sú dôležité?
-Čo s nimi môžeme robiť?

Termín: 24.8.2022 o 14:00 hod.

Problematiku nám bližšie priblížia hostia:
Miloslav Jurík, Predseda Smart Cities Klubu
Lior Steinberg, Humankind – Agency for urban change, Holandsko.

Lior pomáha mestám rozširovať vnímanie funkčnosti a plánovať tak mestské priestory, ktoré vykúzlia ľudom úsmev. Jeho osobitosťou je multidisciplinárny prístup k mestskému a cyklistickému plánovaniu: nie je to len o infraštruktúre, ale aj o kvalite života, urbanistickom dizajne, politike, komunikácii a ďalších. Pracoval na cyklostratégiách a plánoch v rôznych krajinách, ako je cyklistická stratégia Tel Avivu alebo na cyklistické vízii Rotterdamu.

George Liu, je zakladateľom Cycling Research Review a PhD. výskumníkom, ktorý študuje, ako môžu nápady z mestského dizajnu viesť k vytváraniu atraktívnych prostredí, ktoré podporujú cyklistiku ako praktický a žiaduci spôsob každodennej dopravy.

George Liu Vám ukáže, že cyklistická infraštruktúra dokáže oveľa viac, než len slúžiť ako miesto pre dvojkolesovú dopravu. „Otvárame rôzne perspektívy, prostredníctvom ktorých môžu ľudia získať dojem zo svojej ulice, štvrte či mesta. Navrhnutie skvelej cyklistickej dopravy si vyžaduje, aby sme preskúmali ľudské a dopravné aspekty ulíc“.

V závere budú prezentované základné projektové návrhy dobrej cyklistickej infraštruktúry.

Podujatie bude simultánne tlmočené.

Registrácia je možná na Facebooku: https://fb.me/e/2xIzosvtW, alebo na linku, cez platformu ZOOM.

Link pre registráciu ZOOM:

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_YKfbgpIvRVu7J4kvD35WdA

Budeme sa tešiť na Vašu účasť.