Bolt a Buzzz prinášajú do ulíc Malty elektrické, udržateľné a kompaktné trojkolesové vozidlo

Európska superaplikácia Bolt a Buzzz Electric testujú pre jazdcov na Malte trojkolesové, elektrické, udržateľné a kompaktné vozidlo. Jeho cieľom je priniesť na ostrovné cesty novú kategóriu cestovania s cieľom riešiť problémy s preťažením a znečistením.

Udržateľná preprava

Buzzz Electric je miestnym agentom pre vývojárov elektrických vozidiel (EV) Carver. Společnosť tvrdí, že vozidlo vďaka svojmu kompaktnému dizajnu dokáže manévrovať v najužších uličkách Malty. Vozidlo bude k dispozícii používateľom v aplikácii Bolt.

Trojkolesové vozidlo má elektrický dojazd 100 km a je k dispozícii ako dvojmiestne vozidlo s úložným priestorom. Tento kreatívny koncept ľahko zvládne preplnené ulice Malty a jeho cieľom je ponúknuť miestnym obyvateľom aj návštevníkom efektívnejšiu a ekologickejšiu možnosť dopravy. Je vybavený volantom, bezpečnostnými pásmi a patentovaným výklopným mechanizmom. Jazdci sú chránení pred vonkajšími prvkami, ale v letných mesiacoch je možné odstrániť vrch a okná, zatiaľ čo cestujúci sú stále chránení v rolovacej klietke.

„V spoločnosti Bolt je naším cieľom ponúknuť našim zákazníkom najlepší prípad použitia pre každý účel, ktorému osobné auto slúži. S touto novou kategóriou sa spoločnosť Bolt postará o jednotlivých cestujúcich lacnejšími a rýchlejšími jazdami, pričom bude 100% elektrická,“ povedal Ryan Mahoney, manažér krajiny spoločnosti Bolt Ridehailing na Malte.

James Formosa, generálny riaditeľ spoločnosti Buzzz Electric, uviedol: „Tento kreatívny koncept ľahko zvládne preplnené ulice Malty a jeho cieľom je ponúknuť miestnym obyvateľom aj návštevníkom efektívnejšiu a ekologickejšiu možnosť dopravy. Tešíme sa na spoluprácu s vládou a miestnymi radami pri budovaní ekologickejšieho a efektívnejšieho dopravného systému.“

Spoločnosť Bolt má viac ako 100 miliónov zákazníkov vo viac ako 45 krajinách a viac ako 500 mestách v Európe a Afrike.

Zdroj: https://www.smartcitiesworld.net/electric-vehicles/bolt-and-buzzz-bring-three-wheeler-to-maltas-streets-8647?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=Daily%20Newsletter