Brezno od nového roka vstupuje do Integrovaného dopravného systému, ktorý prinesie mnohé výhody

Od januára budú cestujúci, ktorí v Banskobystrickom kraji  využívajú prímestskú autobusovú dopravu budú cestovať modernejšie. Do platnosti vstupuje Integrovaný dopravný systém, ktorý prinesie mnoho zmien a výhod, prepojí tiež autobusovú a vlakovú dopravu. Týka sa to aj Brezna a jeho obyvateľov.

MHD Brezno vstupuje do Integrovaného dopravného systému (IDS), ktorý prinesie viaceré dopravné výhody (atraktívna ponuka dopravy – nadväznosti liniek, jednotné prepravné a tarifné podmienky, jednotný tarifno-vybavovací systém, zaručená kvalita poskytovaných dopravných služieb, sprehľadnenie dopravného systému) a taktiež finančné zvýhodnenie cestovného pre obyvateľov).

Doprava sa nezmení v rozsahu ani objeme a mesto bude mať lepší prehľad o tom, koľko ľudí sa ktorými autobusmi a linkami prepravuje. Mesto bude môcť vyhodnotiť aj efektivitu tejto dopravy.

Cestujúci sa platbu budú môcť vykonať po novom niekoľkými spôsobmi. Ostáva možnosť platby v hotovosti, ale aj prostredníctvom bankomatovej karty. Staré dopravné karty, ktoré cestujúci používali doteraz je potrebné vymeniť na autobusovej stanici.

Ako avizoval BBSK, január bude mesiacom mobility, kedy bude cestovanie vo všetkých prímestských autobusoch SAD Zvolen a SAD Lučenec zadarmo pre všetkých. Ľudia tak budú mať možnosť nielen zvyknúť si na zmeny, ale aj vyskúšať si dochádzanie verejnou dopravou. Počas tejto doby je zároveň nutné vymeniť si dopravné karty za nové.

Všetky potrebné informácie nájdete na www.idsbbsk.sk