Letisko Phoenix spúšťa autonómnu službu so spoločnosťou Waymo

Na medzinárodnom letisku Phoenix Sky Harbor bola pre širokú verejnosť spustená plne autonómna služba vozidla Waymo. Starostka mesta tvrdí, že je prvým letiskom na svete, ktoré cestujúcim ponúka možnosť vziať si autonómne vozidlo Waymo ako dopravný prostriedok na letisko a z letiska.

„Phoenix vedie budúcnosť mobility a modernizuje spôsob, akým svet zažije cestovanie,“ povedala Gallego. „Vzrušujúca technológia ponúka našim zákazníkom ďalšiu možnosť cestovať na letisko čistým, udržateľným a technologicky vyspelým spôsobom dopravy. Budúcnosť dorazila do Phoenixu.“

Jazdy sú k dispozícii 24 hodín, sedem dní v týždni v plne elektrickom vozidle Jaguar I-Pace Waymo, ktoré je vybavené piatou generáciou ovládača Waymo Driver.

Vyzdvihnutia a vystúpenia sa uskutočňujú na železničnej stanici PHX Sky na 44. ulici, kde môžu cestujúci nastúpiť na bezplatný vlak PHX Sky Train priamo k terminálom. Vlaky prichádzajú a odchádzajú každých pár minút.

Zdroj: https://www.smartcitiesworld.net/connected-and-autonomous-vehicles/phoenix-airport-launches-autonomous-service-with-waymo-8511