Trnavčania budú mať k dispozícii ďalších 250 bicyklov

V rámci projektu Žltý bajk bude v uliciach mesta spolu už 420 bicyklov. Štýlový žlto-čierny bicykel bude môcť už o pár týždňov získať každý, kto má v Trnave trvalý pobyt.

Na konci minulého roka sa v uliciach objavilo prvých 170 takýchto bicyklov. Všetky sa podarilo prenajať do marca. Keďže aj počas zimných mesiacov mesto zaznamenalo výrazný záujem o ich prenájom, rozhodlo sa nakúpiť ďalšie, ktoré už umožnia obyvateľom pohybovať sa po meste zdravo, rýchlo, lacno a ekologicky.

Cieľom projektu je ponúknuť Trnavčanom také bicykle, ktoré sú dobre prispôsobené na jazdu po meste. Dokážu napríklad odviezť nákup, pretože ich súčasťou sú pevné nosiče. Viac bicyklov v uliciach Trnavy prispeje k rozvoju udržateľnej mobility v meste. 

Podmienky sa nezmenia – Trnavčania môžu získať bicykel za ročný poplatok 30 eur, pričom cena zahŕňa aj odolný zámok. Nejde teda o zdieľané bicykle, ale každý záujemca získa „svoj“ bicykel. Momentálne nie je možné vopred sa registrovať či zapísať do poradovníka, stačí sledovať web a sociálne siete mesta, ako aj portál bajkujvmeste.trnava.sk.

Mesto zlepšuje podmienky cyklodopravy aj ďalšími spôsobmi. Samospráva nedávno dokončila cyklotrasu na Ulici A. Žarnova, ktorá spája južnú časť mesta z centrom, rozostavaná je tiež trasa do susednej obce Biely Kostol. Na výstavbu pripravili aj dvojkilometrovú cyklotrasu na uliciach Bottova – Moyzesova. Trnava prostredníctvom svojej spoločnosti súčasne prevádzkuje aj používanie zdieľaných elektrických bicyklov.

Zdroj: https://www.trnava.sk/sk/aktualita/trnavcania-budu-mat-k-dispozicii-dalsich-250-bicyklov