Smart Cities Klub sa podieľal na vzdelávacom cyklu „Jarná škola cyklodopravy“

Dnes bola ukončená Jarná škola cyklodopravy, dvojmesačný vzdelávací cyklus pre odbornú verejnosť, najmä zástupcov miest a obcí, ktorý v spolupráci s Cyklokoalíciou pripravuje Trnavský samosprávny kraj. Cyklus bol pokračovaním Jesennej školy cyklodopravy, ktorá bola prvou svojho druhu na Slovensku a pomohla zástupcom samospráv prehĺbiť svoje znalosti v oblasti cyklodopravy minulý rok.

V jednotlivých blokoch prednášali opäť najväčší odborníci z jednotlivých oblastí, ako Petra Marko, (SK/UK), Marko&Placemakers, architektka s 15-ročnou praxou v Londýne, Zora Pauliniová – konzultantka pre verejné priestory, odborníci zo Slovenskej technickej univerzity, Mesta Trnava,  Bolt Slovakia, X-Bionic, Ministerstva dopravy, Cyklokoalície, predseda Smart Cities Klubu Mgr. Miloslav Jurík a mnohí ďalší…

Témou dnešného posledného bloku bol potenciál rôznych partnerstiev pri rozvoji cyklodopravy, a práve tento dlhodobý vzdelávací cyklus je jedným z dobrých príkladov toho, ako dokáže samosprávny kraj spolupracovať s expertnými organizáciami v neziskovom sektore.

Kým absolventi si okrem certifikátov o absolvovaní odniesli nové vedomosti a kontakty, nás teší najmä fakt, že hoci v znalostiach o udržateľnej mobilite na Slovensku stále zaostávame, aj vďaka tejto aktivite sú tu ďalšie desiatky úradníkov, ktorí majú veľmi dobrý prehľad o tejto téme a množstvo nápadov – niečo, čo bolo ešte pred pár rokmi ťažko predstaviteľné.

 

Zdroj: Cyklokoalícia, Trnavský samosprávny kraj, 2022