Soul nasadzuje inteligentnú robotickú službu v mestskom botanickom parku

Metropolitná vláda v Soule (SMG) zavádza v Botanickom parku v Soule inteligentnú robotickú službu, ktorá má návštevníkom poskytovať usmernenia a informácie prostredníctvom umelej inteligencie (AI) a technológie internetu vecí (IoT).

Cieľom autonómnej služby robotov, ktorá je označená ako Robotanic, je tiež zvýšiť bezpečnosť návštevníkov a vytvoriť bezpečné prostredie parku.

Robotické jednotky

Mesto bude prevádzkovať celkom tri robotanické jednotky okolo obľúbených oblastí v botanickom parku v Soule, jednu v skleníku a dve vonku v záhrade. V skleníku môžu návštevníci komunikovať s robotanikom a získať rôzne informácie o parku a rastlinách prostredníctvom živého (online) aj zaznamenaného (offline) videokomentára. Vo vonkajšej záhrade bude Robotanic hliadkovať v areáli ako bezpečnostný robot pre bezpečnosť návštevníkov a monitorovať prostredie parku prostredníctvom živých záberov. Zábery sa odovzdajú do riadiaceho centra, aby upozornili bezpečnostný personál, keď zistí určité situácie.

Soul plánuje zvýšiť používanie robotov a začleniť ich do rôznych operácií s cieľom poskytovať vylepšené inteligentné verejné služby.

Zdroj:https://www.smartcitiesworld.net/parks-and-green-space/seoul-deploys-smart-robot-service-in-citys-botanic-park-8717