SAVE THE DATE: Smart City Academy – Efektívny výber daní

Termín: 4.12.2020 od 10:00 do cca 11:00 (podľa rozsahu diskusie). Miesto: Online. Vážení členovia Smart Cities klubu, Dovoľte nám v spolupráci s pánom Petrom Wolfom, primátorom mesta Dubnica nad Váhom, pozvať vás na odborný workshop na tému využitia dát pre zvýšenie efektívnosti výberu daní.

Prioritou nórskych miest sú ľudia, hovorí slovenská veľvyslankyňa

Čistota, skromnosť, slušnosť obyvateľov, láska k prírode a všade množstvo kvetov a zelene. Tak vníma Nórsko, ktoré sa stalo jej dočasným domovom, slovenská veľvyslankyňa Denisa Koterec Frelichová. Ambasádorka okrem toho však vidí aj snahu všetkých nórskych miest o rozvoj udržateľným, environmentálne zodpovedným a inteligentným spôsobom. Niektorými postupmi by sa podľa nej mohlo inšpirovať aj Slovensko. „Niekedy tie najinteligentnejšie riešenia môžu […]

Aj pozemky pod cyklotrasami možno vyvlastniť vo verejnom záujme

Cyklistika sa v mestách a okolí v ostatných troch rokoch aj vďaka eurofondom stala významným faktorom zlepšenia dopravnej situácie. Ekologický a bezuhlíkový spôsob presunu si ľudia obľúbili a mnohí tak už pravidelne dochádzajú napríklad do zamestnania. „Dobrá správa je, že na budovanie cyklotrás teraz okrem eurofondov už budú vo väčšej miere prúdiť aj peniaze zo štátneho rozpočtu,“ hovorí Peter Klučka, […]

Za menej peňazí, viac výsledkov. Nórska municipalita je po zlučovaní obcí spokojná

Na Slovensku existuje takmer tritisíc obcí. Mnohé z nich majú len niekoľko stoviek obyvateľov. Svojim občanom často nedokážu poskytovať adekvátne služby a náklady na ich administratívu navyše predstavujú veľkú záťaž pre štátny rozpočet. Na potenciál zvýšenia efektívnosti už skôr upozornila aj analýza Inštitútu finančnej politiky „Skrytý poklad v samospráve“.

Nový inteligentný portál mesta Banská Bystrica

Mesto Banská Bystrica roky plnilo svoj starý webový portál, ktorý sa po rokoch užívania zmenil z portálu pre občanov na informačný systém mesta, kde každý v úrade vkladal nesystematicky rôzne dokumenty a informácie. Zároveň mal portál len jedného administrátora, čo bolo neúnosné pre tvorbu kvalitného a presného obsahu.

Ekologická doprava v mestách

Európske mestá chcú viac cyklodopravy #MoreCycling